Gensokyo > International

Obcy

(1/2) > >>

nav:
Pozdrowienia!

Namówiony przez dobrego przyjaciela - Hieda no Mukyuu - postanowiłem zajrzeć na to forum i przedstawić się zagranicznym fanom Touhou. Po problemach związanych z rejestracją konta, a także pewnej, zawinionej już wyłącznie przeze mnie zwłoce, wreszcie przystępuję do dzieła.

Urodziłem się i wychowałem w Polsce, tę wiadomość piszę w ojczystym języku. Jestem zainteresowany Touhou od blisko dziesięciu lat, a nawet dłużej jeśli liczyć czas, kiedy słuchałem aranżacji muzycznych nie zdając sobie sprawy z istnienia samej serii. Zaczęło się jak u wielu innych, od muzyki, a potem od klasycznej trójcy gier wydanych pod Windows, czyli Ucieleśnienie Szkarłatnego Diabła, Doskonały Kwiat Wiśni i Nieprzemijająca Noc. Stąd też pochodzą moje ulubione postacie (introwertyczna bibliotekarka Patchouli, chociaż z zupełnie innych powodów mam też słabość na punkcie Yuuki i Marisy) czy muzyka (Locked Girl, History of the Moon).

Nie chcę Was zanudzić na samym wstępie, więc na razie to wszystko. Odpowiem na każde pytanie zadane na temat mój i mojego kraju, ale muszę przestrzec, że niewiele wiem na temat polskiej społeczności Touhou. Po prostu nigdy nie byłem jej częścią.

nav'

* * *

Salutations!

Convinced by a good friend - Hieda no Mukyuu - I decided to have a closer look at this message board and introduce myself to foreign Touhou fans. After some registration issues, and a further delay caused solely by myself, I'm finally getting around to doing so.

I was born and raised in Poland, the above message was written in my first language. I have been interested in Touhou for almost ten years now; longer if you count the time when I enjoyed listening to Touhou musical arrangements without even realizing the existence of the series itself. Like many others, I started with music, then progressed to the classic trio of Windows games: Embodiment of Scarlet Devil, Perfect Cherry Blossom and Imperishable Night. Many of my favourite characters come from these games (like the introverted librarian Patchouli; though I also have a soft spot for Marisa and Yuuka for entirely different reasons), as does a lot of my preferred music (Locked Girl, History of the Moon).

I wouldn't want to bore everyone to death immediately after arriving, so that's all for now. I can answer any question pertaining to myself and my motherland; just keep in mind that I know very little about the Polish Touhou community itself, as I was never really a part of it.

nav'

Hieda no Mukyuu:
Witam! Tak powiedziałem w moich wiadomościach prywatnych, dziękuję za Twoją cierpliwość.

Proszę poprawić ewentualne błędy w tym krótkim fragmencie. W tym momencie czuję się tak zagubiony, i Wiktionary też nie jest zbyt pomocne.

***

Terve tuloa! Kuten olen jo yksityisviesteissä sanonut, kiitos kärsivällisyydestäsi.

Pyytäisin sinua korjaamaan tämän tekstinpätkän (puolankielisen version) oletettavat virheet. Juuri nyt tunnen olevani perin eksyksissä, eikä Wiktionarystä ole paljoa apua.

bitofhope:
Witamy!

Welcome to the forum, hope you enjoy your stay. I'll be visiting Poland in a couple of months. Looking forward to it.

nav:

--- Lainaus käyttäjältä: bitofhope - Maaliskuu 11, 2019, 13:17:00 ---Witamy!

Welcome to the forum, hope you enjoy your stay. I'll be visiting Poland in a couple of months. Looking forward to it.

--- Lainaus päättyy ---
I do hope you're going to enjoy your visit then. Good luck.


--- Lainaus käyttäjältä: Hieda no Mukyuu - Maaliskuu 11, 2019, 02:11:38 ---Witam! Tak jak powiedziałem w moich wiadomościach prywatnych, dziękuję za Twoją cierpliwość.

Proszę poprawić ewentualne błędy w tym krótkim fragmencie. W tym momencie czuję się tak zagubiony, i Wiktionary też nie jest zbyt pomocne.

***

Terve tuloa! Kuten olen jo yksityisviesteissä sanonut, kiitos kärsivällisyydestäsi.

Pyytäisin sinua korjaamaan tämän tekstinpätkän (puolankielisen version) oletettavat virheet. Juuri nyt tunnen olevani perin eksyksissä, eikä Wiktionarystä ole paljoa apua.

--- Lainaus päättyy ---
Błędów nie widzę, dodałem tylko jedno słowo którego chyba brakowało.

* * *

Can't see any errors here, I simply added a word that appears to be missing.

tsalop:
Welcome to the board.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

Siirry pois tekstitilasta