Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.
Jäikö aktivointisähköposti saamatta?

Kirjautuaksesi anna tunnus, salasana ja istuntosi pituus
  • Näytä edellisen käyntisi jälkeen kirjoitetut viestit.
  • Näytä uudet vastaukset viesteihisi.
  • Uutiset: Touhou.fi kokoontuu myös IRCissä! Ohjeet.
     

    Näytä kirjoitukset

    Tässä osiossa voit tarkastella kaikkia tämän jäsenen viestejä. Huomaa, että näet viestit vain niiltä alueilta, joihin sinulla on pääsy.


    Aiheet - Zaibax

    Sivuja: [1]
    1
    Esittele itsesi / Heipadihei
    « : Lokakuu 20, 2016, 17:06:09 »
    Eli olen 23-vuotias mies Kanta-Hämeestä, ja olen aivan uusi Touhoussa. En ole kovinkaan rohkea ja siitä syystä en yleensä uskalla postata mitään, koska pelkään vastaanottoa. Harrastuksia minulla ei juurikaan ole, toivonkin saavani tästä harrastuksen.  :)

    Touhoussa minuun eniten iski musiikki ja pelin antama haaste. Danmaku pelien parissa en ole muutenkaan viettäny pahemmin aikaa. Aikaisemmin olen pelaillut enemmän mainstream pelejä kuten World of warcraft(ylläripylläri ;D), Cs 1.6 ja vinopino muita pelejä mutta näissä kahdessa on eniten aikaa tapettu. Nyt viimeaikoina on ollut vaikea innostua pelaamaan mitään, mutta sitten Touhou herätti taas kiinnostuksen pelailuun.

    Touhoun tarina ja fandom herättää kiinnostusta, joten lähi tulevaisuudessa olisi tarkoitus syventyä tarinaan. Cosplay kiinnostaa myös, mutta en taida uskaltaa.



    Sivuja: [1]