Kirjoittaja Aihe: Obcy  (Luettu 17990 kertaa)

nav

  • Keiju
  • *
  • Viestejä: 3
    • Profiili
Obcy
« : Maaliskuu 10, 2019, 14:53:19 »
Pozdrowienia!

Namówiony przez dobrego przyjaciela - Hieda no Mukyuu - postanowiłem zajrzeć na to forum i przedstawić się zagranicznym fanom Touhou. Po problemach związanych z rejestracją konta, a także pewnej, zawinionej już wyłącznie przeze mnie zwłoce, wreszcie przystępuję do dzieła.

Urodziłem się i wychowałem w Polsce, tę wiadomość piszę w ojczystym języku. Jestem zainteresowany Touhou od blisko dziesięciu lat, a nawet dłużej jeśli liczyć czas, kiedy słuchałem aranżacji muzycznych nie zdając sobie sprawy z istnienia samej serii. Zaczęło się jak u wielu innych, od muzyki, a potem od klasycznej trójcy gier wydanych pod Windows, czyli Ucieleśnienie Szkarłatnego Diabła, Doskonały Kwiat Wiśni i Nieprzemijająca Noc. Stąd też pochodzą moje ulubione postacie (introwertyczna bibliotekarka Patchouli, chociaż z zupełnie innych powodów mam też słabość na punkcie Yuuki i Marisy) czy muzyka (Locked Girl, History of the Moon).

Nie chcę Was zanudzić na samym wstępie, więc na razie to wszystko. Odpowiem na każde pytanie zadane na temat mój i mojego kraju, ale muszę przestrzec, że niewiele wiem na temat polskiej społeczności Touhou. Po prostu nigdy nie byłem jej częścią.

nav'

* * *

Salutations!

Convinced by a good friend - Hieda no Mukyuu - I decided to have a closer look at this message board and introduce myself to foreign Touhou fans. After some registration issues, and a further delay caused solely by myself, I'm finally getting around to doing so.

I was born and raised in Poland, the above message was written in my first language. I have been interested in Touhou for almost ten years now; longer if you count the time when I enjoyed listening to Touhou musical arrangements without even realizing the existence of the series itself. Like many others, I started with music, then progressed to the classic trio of Windows games: Embodiment of Scarlet Devil, Perfect Cherry Blossom and Imperishable Night. Many of my favourite characters come from these games (like the introverted librarian Patchouli; though I also have a soft spot for Marisa and Yuuka for entirely different reasons), as does a lot of my preferred music (Locked Girl, History of the Moon).

I wouldn't want to bore everyone to death immediately after arriving, so that's all for now. I can answer any question pertaining to myself and my motherland; just keep in mind that I know very little about the Polish Touhou community itself, as I was never really a part of it.

nav'

Hieda no Mukyuu

  • Elle parle d’amour comme elle parle des vieux livres
  • Miko
  • ***
  • Viestejä: 1 640
  • Tuota... Muistanet merkitä lähteet?
    • Profiili
Vs: Obcy
« Vastaus #1 : Maaliskuu 11, 2019, 02:11:38 »
Witam! Tak powiedziałem w moich wiadomościach prywatnych, dziękuję za Twoją cierpliwość.

Proszę poprawić ewentualne błędy w tym krótkim fragmencie. W tym momencie czuję się tak zagubiony, i Wiktionary też nie jest zbyt pomocne.

***

Terve tuloa! Kuten olen jo yksityisviesteissä sanonut, kiitos kärsivällisyydestäsi.

Pyytäisin sinua korjaamaan tämän tekstinpätkän (puolankielisen version) oletettavat virheet. Juuri nyt tunnen olevani perin eksyksissä, eikä Wiktionarystä ole paljoa apua.

bitofhope

  • Wannabe-harmaaparta
  • Kami
  • *****
  • Viestejä: 218
  • grep -f laatusisalto
    • Profiili
Vs: Obcy
« Vastaus #2 : Maaliskuu 11, 2019, 13:17:00 »
Witamy!

Welcome to the forum, hope you enjoy your stay. I'll be visiting Poland in a couple of months. Looking forward to it.

nav

  • Keiju
  • *
  • Viestejä: 3
    • Profiili
Vs: Obcy
« Vastaus #3 : Maaliskuu 11, 2019, 17:58:37 »
Witamy!

Welcome to the forum, hope you enjoy your stay. I'll be visiting Poland in a couple of months. Looking forward to it.
I do hope you're going to enjoy your visit then. Good luck.

Witam! Tak jak powiedziałem w moich wiadomościach prywatnych, dziękuję za Twoją cierpliwość.

Proszę poprawić ewentualne błędy w tym krótkim fragmencie. W tym momencie czuję się tak zagubiony, i Wiktionary też nie jest zbyt pomocne.

***

Terve tuloa! Kuten olen jo yksityisviesteissä sanonut, kiitos kärsivällisyydestäsi.

Pyytäisin sinua korjaamaan tämän tekstinpätkän (puolankielisen version) oletettavat virheet. Juuri nyt tunnen olevani perin eksyksissä, eikä Wiktionarystä ole paljoa apua.
Błędów nie widzę, dodałem tylko jedno słowo którego chyba brakowało.

* * *

Can't see any errors here, I simply added a word that appears to be missing.

tsalop

  • Puoli-Yōkai
  • *
  • Viestejä: 506
    • Profiili
Vs: Obcy
« Vastaus #4 : Maaliskuu 11, 2019, 18:59:12 »
Welcome to the board.

nav

  • Keiju
  • *
  • Viestejä: 3
    • Profiili
Vs: Obcy
« Vastaus #5 : Maaliskuu 12, 2019, 11:19:12 »
Welcome to the board.
Hello! I believe we've met before.

tsalop

  • Puoli-Yōkai
  • *
  • Viestejä: 506
    • Profiili
Vs: Obcy
« Vastaus #6 : Maaliskuu 16, 2019, 17:44:12 »
That is quite possible as I lurk in Shrinemaiden.